milky
27 اسفند 1401 - 22:10

مسئولان خراسان شمالی جذب اعتبارات استانی را در اولویت قرار دهند

بجنورد_ نماینده بجنورد در مجلس گفت: مدیران و مسئولان باید تلاش خود را در راستای افزایش سهم بودجه کلی استان و جذب اعتبارات قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر محمد وحیدی شنبه در نشست خبری اظهار داشت: در حال حاضر بودجه خراسان شمالی از اعتبارات ملی ۰.۸۹ درصد یعنی کمتر از یک درصد می‌باشد این در حالی است که اعتبار استانی ما ۲.۲ درصد کشور است.

نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی گفت: افزایش اعتبار استان از طریق تعریف پروژه‌هایی همچون آب و فاضلاب شهری، ایجاد و گسترش بسترهای علمی و دانشگاهی و… انجام پذیر است.

وی با اشاره به اینکه بودجه استانی خراسان شمالی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، ۲۴.۵ درصد افزایش داشته است، افزود: مدیران و مسئولان باید تلاش خود را در راستای افزایش سهم کلی استان و جذب اعتبارات قرار دهند.

وحیدی با اشاره به اینکه در موضوع فرودگاه، مهم‌ترین ضعف مربوط به کمبود ناوگان کشور است، افزود: تعداد پروازهای فرودگاه بجنورد طی ماه به ۱۴ مورد نیز رسیده است، در حالی که سال گذشته تعداد پروازها به کمتر از ۴ مورد رسیده بود که وزیر دستور داد حداقل روزانه یک پرواز قطعی در استان انجام شود.

نماینده مردم ۵ شهرستان خراسان شمالی افزود: در حوزه مشکلات فرودگاه ضعف پیگیری از سمت مدیران استانی نیز وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه راه آهن، جزو پروژه‌های پیوست قرارداد ایران چین شد، گفت: راه آهن استان در ابتدا جزو ۱۰ پروژه اولویت دار نبود اما در سفر هیئت دولت به خراسان شمالی در اولویت اجرا قرار گرفت.

وحیدی با اشاره به اینکه اجرای راه آهن بجنورد، مشهد، گرگان با بودجه‌های ملی محقق نخواهد شد، گفت: برای اجرایی شدن این پروژه ۷۰۰ کیلومتری حداقل بیش از ۴۰ همت پول نیاز است و برای واقعیت بخشیدن به این موضوع باید از فاینانس‌های بین المللی استفاده کرد، بر این اساس در سفر رئیس جمهور به چین پیوست سفر شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1099522